V dnevih med 25. 10. in 29. 10. 2021 smo se nekatere učenke in učenci OŠ Antona Ukmarja prostovoljno odločili, da bomo s svojim delom »prispevali« k (še) lepši okolici naše šole.

Vsak dan smo se okoli 9h dopoldan zbrali (sicer v malem številu) pri šolskem čebelnjaku in se v soglasju z mentorjem in vrtnarjem ter laborantko Anjo dogovorili kaj bomo tistega dne delali. Urejali smo okolico čebelnjaka (poravnali podlago iz novo pripeljane zemlje, zasadili »živo mejo« iz lovorovih sadik, zalili posajene sadike itd…). V torek (deževno vreme) smo v šolski delavnici izdelovali »šahovske komplete« (figure in šahovnice) iz recikliranega materiala. Dokončali in pobarvali smo masivno leseno mizo (ki je namenjena za šolski čebelnjak), zaščitili (pobarvali) smo šolski čebelnjak itd…

Tudi za malico so poskrbeli v naši šolski kuhinji.

Smo pa že v pričakovanju naslednjih takih »kreativno-delovnih« počitnic saj nam je bilo zelo lepo in prijetno ter zabavno.

Učenke in učenci OŠ Antona Ukmarja, Koper

Dostopnost